Event Marketing Institute Sp. z o.o.
Iwonicka 3, 60-473 Poznań
NIP 7812066079
REGON 527890052
KRS 0001090243
REGON 527890052
KRS 0001090243
© 2024 Kalewski copy
Pandemia, jak nic innego nauczyła nas organizować eventy online, także te niecodzienne, jak chociażby firmową Wigilię. Co wiemy dzisiaj na temat świątecznych form zdalnych? Czy warto organizować Wigilię pracowniczą, jeśli nie możemy spotkać się stacjonarnie? Przeczytaj o konkretnych pomysłach na pandemiczne Święta w pracy i wnioskach zbieranych przez prawie dwa lata – ta wiedza może Ci się jeszcze przydać!
Chociaż mogłoby się wydawać, że powoli zapominamy o maseczkach, dezynfekcji i codziennej liczbie zachorowań, nie mamy pewności, czy i tej zimy SARS-COV-2 nie nawiedzi kolejny raz naszego miejsca pracy. Wyobraź sobie sytuację, w której przygotowujesz firmową Wigilię – kolację w biurze z licznymi atrakcjami. Kilka dni przed wydarzeniem okazuje się, że spora część zespołów została wysłana na kwarantannę – właśnie ze względu na liczne zachorowania pracowników na COVID-19. W takim wypadku masz kilka możliwości – zaprosić na wydarzenie jedynie w pełni zdrowych pracowników (najlepiej, gdyby wykonali test przed przybyciem), odwołać całkowicie tegoroczne spotkanie, przesunąć je na inny termin lub… zorganizować tę imprezę zdalnie! Ta ostatnia opcja wiąże się z organizacyjnymi wyzwaniami, które jednak nie są nie do ogarnięcia. Twój plan B może być oparty na doświadczeniach innych. Wykorzystaj sprawdzone pomysły z poprzednich lat i przygotuj wyjątkową Wigilię, na którą nie trzeba będzie wychodzić z domu!
Przywykliśmy do wideokonferencji, więc zdalne połączenie się na wigilijne spotkanie nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu. Złożenie życzeń i uroczyste podsumowanie roku może jednak nie wystarczyć, by wszyscy z zadowoleniem wyłączyli komputery i wrócili do przygotowań do Świąt w domu… Co w takim razie możesz zorganizować w ramach wirtualnej Wigilii firmowej?
Bez względu na to, jaka sytuacja spotka Cię jako organizatora firmowej Wigilii, nie warto całkowicie z niej rezygnować. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie atrakcji online, ogranicz spotkanie do złożenia życzeń przez zarząd i drobnego upominku (nawet w formie vouchera dostarczonego online) – pracownicy na pewno docenią ten gest.
Decyzja o zorganizowaniu Wigilii w formie stacjonarnej nie oznacza skreślenia zasad dotyczących pandemicznych obostrzeń. Nie chcemy w końcu, by wszyscy goście naszej imprezy się rozchorowali i Święta spędzili w łóżkach. Niestety – w dzisiejszych czasach zorganizowanie eventu dla wielu osób niesie za sobą takie ryzyko. Dlatego przed startem świątecznego spotkania:
Choć pandemiczne obostrzenia bywają zmorą każdego event managera, pozwalają także wyzwolić w nas kreatywność. Być może w tym roku nie uda się odśpiewać wspólnie kolędy przy stole, ale za to odkryjecie nowe talenty w ramach świątecznego projektu online? Magia Świąt jest przecież nieograniczona! 😉
Dołącz do społeczności świadomych marketerów i otrzymaj pakiet bonusów za darmo! 🎉 Co 2 tygodnie wyślemy Ci też newsletter pełen konkretnych inspiracji z obszaru marketingu doświadczeń.